Fixtures

Download all Fixtures in pdf here.

Kilbride (Cill Bhríde) Men’s Fixtures 2022 – Division 4

ROUND DATE HOME AWAY RESULT
Round 1 Thursday 21st of April Dunlavin Kilbride 7-20 v 0-07
Round 2 Thursday 28th of April Newtown Kilbride Conceded by Newtown
Round 3 Thursday 5th of May Ashford Kilbride 2-10 v 1-08
Round 4 Thursday 12th of May An Tochar Kilbride 5-09 v 0-06
Round 5 Thursday 19th of May Baltinglass Kilbride 2-14 v 1-05
Round 6 Monday 13th of June (Refixed) Kilbride Carnew 0-06 v 1-15
Round 7 Thursday 2nd of June Kilbride Avondale 0-05 v 1-02
Round 8 Thursday 9th of June Kilbride Rathnew 0-10 v 0-08
Round 9 Thursday 16th of June Kilbride Newcastle 2-08 v 2-10
Round 10 Thursday 7th of July Kilbride Bray Emmets 1-06 v 5-18

 

Kilbride (Cill Bhride) Ladies’s Fixtures 2022 – Division 4

ROUND DATE HOME AWAY RESULT
Round 1 To be Refixed
Round 2 To be Refixed
Round 3 To be Refixed
Round 4 Wednesday 18th of May Avoca Kilbride 6-09 v 2-06
Round 5 Sunday 29th of May Barndarrig Kilbride 3-06 v 2-01
Round 6 Wednesday 22nd of June Kilbride St Nicholas 2 W/O
Round 7 Sunday 26th of June Carnew Kilbride

 

Kilbride (Cill Bhríde) Juvenile Fixtures 2022 – Under 12, 11 & 10’s.

Under 12’s Fixtures 2022

(9 aside Minimum to 12 aside maximum Numbers)

ROUND DATE HOME AWAY RESULT
Round 1 Monday 16th of May Kilbride St Kevins 2 8-09 v 4-10
Round 2 Friday 08th of July Shillelagh/Coolboy Kilbride
Round 3 Friday 29th of July Kilbride Coolkenno
Round 4 Friday 26th of August Aughrim Kilbride

 

Under 11’s Fixtures 2022

(11 aside Maximum Numbers)

ROUND DATE HOME AWAY RESULT
Round 1 Wednesday 6th of April Donard/Glen Kilbride 0-13 v 0-40
Round 2 Wednesday 20th of April Kilbride Stratford/Grangecon 0-13 v 0-38
Round 3 Wednesday 4th of May Kilbride Shillelagh/Coolboy 0-18 v 0-28
Round 4 Wednesday 18th of May Michael Dwyers Kilbride 0-46 v 0-56
Round 5 Wednesday 1st of June Kilbride Coolkenno 0-51 v 0-18
Round 6 Wednesday 15th of June Kilbride Donard/Glen 0-66 v 0-57
Round 7 Wednesday 29th of June Stratford/Grangecon Kilbride 0-38 v 0-46
Round 8 Wednesday 13th of July Shillelagh/Coolboy Kilbride
Round 9 Wednesday 27th of July Kilbride Michael Dwyers
Round 10 Wednesday 10th of August Coolkenno Kilbride
Round 11 Wednesday 24th of August Donard/Glen Kilbride
Round 12 Wednesday 7th of September Kilbride Stratford/Grangecon
Round 13 Wednesday 21st of September Kilbride Shillelagh/Coolboy
Finals Saturday, 1st of October

 

Under 10’s Fixtures 2022

(10 aside Maximum Numbers)

ROUND DATE HOME AWAY RESULT
Round 1 Monday 25th of April Kilbride Laragh 0-22 v 0-38
Round 2 Monday 23rd of May Tinahely Kilbride 0-64 v 0-07
Round 3 Monday 20th of June Aughrim Kilbride 0-60 v 0-18
Round 4 Monday 18th of July Kilbride Coolkenno
Round 5 Monday 15th of August Shillelagh/Coolboy Kilbride
Round 6 Monday 12th of September Kilbride Aughrim

 

GO GAMES FIXTURES – Under 7 and 9’s

 

ROUND DATE & TIMES HOME AWAY
Round 1 Saturday 9th of April – 10AM Donard-Glen Dunlavin/Kilbride
Round 2 Saturday 23rd of April – 11AM Blessington Valleymount/Kilbride
Round 3 Saturday 7th of May – 11AM Kilbride Valleymount/Donard-Glen
Round 4 Saturday 21st of May – 11AM Blessington Dunlavin/Kilbride
Round 5 Saturday 11th of June – 11AM Stratford/Grangecon Kilbride/Donard-Glen
Round 6 Saturday 25th of June – 11AM Baltinglass Dunlavin/Kilbride
Round 7 Saturday 9th of July – 11AM Donard/Glen Coolkenno/Kilbride/Carnew
Round 8 Saturday 23rd of July – 11AM Dunlavin Kilbride/Donard-Glen
Round 9 Saturday 6th of August – 11AM Kilbride Hollywood/Stratford-Grangecon/Blessington 2 (U7 only)
Round 10 Saturday 20th of August – 11AM Kiltegan Kilbride/Ballymanus-Knockanna